Rond vierkant vierkant rond

De beeldsonnetten

6 - 10 jaar
Hardcover:
20,99
Altijd de laagste prijs

Samenvatting

Samenvatting

Poëzie is spelen met taal. Maar soms is het maken van een gedicht een lastig spel. Een sonnet, bijvoorbeeld, moet voldoen aan veel regels. Kan dat niet makkelijker? Ja. Want als het niet gaat in letters, dan lukt het wel in beeld!

In dit boek staan naast ‘gewone’ gedichten bijna alle beeldsonnetten die Ted van Lieshout in tien jaar tijd maakte. Maar ook vind je er werk in van kinderen en volwassenen die zich door het beeldsonnet lieten inspireren. En als je tóch een gedicht van taal wilt maken, dan zit je goed met dit boek, want het staat boordevol informatie en tips.

Bekroond met een Zilveren Griffel 2016 (in de categorie Poëzie).

‘Hoe creatief is Ted van Lieshout: hij heeft een tomatensonnet, een cashewnoten-, een bloemen-, een champignonsonnet, enzovoorts. Ook de vmbo-leerling met interesse voor brommers en scooters kan ermee uit de voeten: laat hem afbeeldingen van zijn sleutels, de bougies, zijn motorolie en dergelijke gebruiken. Of een garde, een springvorm, een oven, een mixer, een taart! Dat worden sonnetten die klinken als een klok.’ – Driestar Onderwijsadvies

‘Gedichten, zo mooi dat je ze graag levensgroot aan je muur zou hangen.’ – NRC Handelsblad

Lees meer

Specificaties

Specificaties

Leeftijdsindicatie: 6 - 10 jaar
ISBN: 9789025868734
NUR: 290
Type: Hardcover
Auteur(s): Ted van Lieshout
Prijs: 20,99
Aantal pagina's: 112
Uitgever: Leopold
Verschijningsdatum: 13-01-2016

Gerelateerde artikelen

Oplossing ‘De verboden atlas’ puzzel!

Denk je dat je de puzzel uit 'De verboden atlas' van Sam Segdman hebt opgelost? Lees dan snel verder of je bent uitgekomen bij het juiste antwoord!

Achtergrond
Lees meer

Ons Kinderpanel leest: ‘Wondernacht’

Opa weerwolf neemt Dolfje en Noura mee naar een groot dierenpark waar eens in de honderd jaar komen daar ’s nachts fabelwezens tot leven komen. Maar Dolfje en Noura ontdekken al snel dat de fabelwezens in groot gevaar zijn! Kunnen ze hen redden? Benieuwd wat ons Kinderpanel ervan vond? Lees snel verder!

Kinderpanel
Lees meer

Interview met Erna Sassen over ‘Neem een kip’

Met scherpe pen en groot inlevingsvermogen weet Erna Sassen steeds weer de stem van jongeren raak te treffen. Op 14 mei verscheen haar nieuwste jeugdroman Neem een kip. In dit interview vertelt Erna over de totstandkoming van de boekenreeks, de inspiratie achter de opvallende titels en wat ze belangrijk vindt tijdens het schrijven.

Interview
Lees meer

Ons Kinderpanel leest nieuw deel Mysterie van de mens

In Hoe vijanden vrienden kunnen worden lees je hoe ruzie en oorlog ontstaan doordat mensen jaloers, bang of hebzuchtig zijn. Het begint allemaal met de verhalen die we elkaar vertellen, verhalen die vaak helemaal niet waar zijn. Bijvoorbeeld over mensen die anders zijn dan wijzelf. Lees snel wat ons Kinderpanel ervan vond!

Kinderpanel
Lees meer