Jason Reynolds komt naar Nederland!
Ontmoet de wereldberoemde auteur
Ben jij fan van Jason Reynolds? Dan mag je dit niet missen! Op zaterdag 21 maart is hij te gast in Bibliotheek Neude om van alles over zijn boeken te vertellen.
Presentatrice Milouska Meulens gaat met Reynolds in gesprek over zijn boeken, zijn personages en zijn drijfveren. Ook vertaler Maria Postema schuift aan en geeft een inkijkje in het vertaalproces van zijn werk. Daarnaast zullen de twee Zilveren Griffels, die Reynolds won voor Let goed op en Patina, worden uitgereikt door Griffel juryvoorzitter Ernestine Comvalius. Daarna krijg je de kans om met Reynolds op de foto te gaan.
Dit event wordt opgenomen door de Grote Vriendelijke Podcast.
Over Jason Reynolds
Fotograaf: Jati Lindsay
Jason Reynolds (1983) is een van de belangrijkste en grootste (Afro-)Amerikaanse kinder- en jeugdboekenauteurs van dit moment. Voor zijn boeken Let goed op en Patina won hij twee Zilveren Griffels en 67 seconden werd genomineerd voor Beste Boek voor Jongeren.
Geboren en getogen in Washington D.C. vond hij als zwarte jongen amper representatie in literaire werken en herkende hij zichzelf alleen in de rapteksten van Queen Latifah, Tupac en Biggie. Gedreven door het creëren van meer representatie in de kinder- en jeugdliteratuur en geïnspireerd door de Afro-Amerikaanse literatuur en rapmuziek, begon Reynolds te schrijven, wat uitmondde in een zeer succesvolle carrière.
Wil jij aanwezig zijn?
Het evenement vindt plaats op zaterdag 21 maart van 14:30 – 16:00 in Bibliotheek Neude.