
Nine en Mella – Feest in Amsterdam!
Een eigen boek voor ieder kind
In de week van 20 mei ontvingen alle Amsterdamse basisschoolleerlingen het voorleesboek ‘Nine & Mella – Feest in Amsterdam’ van Ellen Brudet. Een boek met kleurrijke verhalen die geïllustreerd zijn door Maruga Koops, waar alle kinderen zich in kunnen herkennen en die zich afspelen in de stad waar zij opgroeien. Een blijvend aandenken aan het 750-jarige bestaan van ‘hun’ Amsterdam.
Met dit leescadeau wil initiatiefnemer, de Amsterdamse Uitgeverij Leopold, kinderen inspireren tot lezen en een eigen boek geven. De inhoud van ‘Nine & Mella – Feest in Amsterdam’ sluit aan op burgerschapsonderwijs: de diversiteit in Amsterdam en de gedeelde geschiedenis. Het wordt een feestelijk cadeau ter ere van de jarige stad, ter bevordering van de binding met Amsterdam en het leesplezier van Amsterdamse jongeren.
Lesmateriaal en auteursbezoek
Op vrijdag 16 mei vond in de OBA de feestelijke aftrap plaats van de boekuitreiking aan álle 60.000 basisschoolleerlingen in Amsterdam in het kader van 750 jaar Amsterdam. Wethouder Onderwijs Marjolein Moorman nam symbolisch het eerste exemplaar van beide jubileumboeken in ontvangst tijdens een bijeenkomst in de Openbare Bibliotheek Amsterdam (OBA).

Beeld: Feestelijke start van de boekuitreiking voor Amsterdam 750, op de trap van het OBA Café bij het Oosterdok
De gemeente Amsterdam geeft dit leescadeau in het kader van de viering van 750 jaar stadsrechten. Met dit cadeau worden leesplezier en stadsbewustzijn op feestelijke wijze gecombineerd. Na een feestelijke onthulling op 16 mei worden de boeken inclusief aansluitende lesbrief bezorgd op school. Leerkrachten en leerlingen kunnen er dan in de les en thuis mee aan de slag. Het lesmateriaal is te bekijken en te downloaden via deze link.
Schrijver Ellen Brudet zal ook lezingen op scholen en in bibliotheken komen geven. Wil je Ellen uitnodigen bij jou op school? Ze komt in het kader van 750 jaar Amsterdam graag langs tegen enkel de vergoeding van haar reiskosten. Een bezoek van Ellen Brudet is te boeken via colourfulgoodies.nl of aan te vragen via promotie@wpgmedia.nl.
Alledaagse avonturen in een multiculturele samenleving
‘Nine & Mella – Feest in Amsterdam’ is geschreven door Ellen Brudet. Ellen is de dochter van een witte, Nederlandse moeder en een Surinaamse vader en geboren en getogen in Amsterdam. Het normaliseren van anders zijn is haar levensdoel, waar ze onder andere werk van maakt met haar winkel ‘Colourful Goodies’ in Noord. In 2023 verscheen haar eerste kinderboek: Nine & Mella – Bij ons thuis, dat begin 2024 een vervolg kreeg met ‘Overal Feest’. De verhalen over Nine & Mella vormen een kleurrijke voorleesserie met in de hoofdrol de kinderen Nine & Mella en hun vrienden hun zes vrienden (Romy, Mike, Zoey, Lin, Benthe en Amir) die alledaagse avonturen beleven in een multiculturele samenleving.
De avonturen van Nine en Mella in ‘Feest in Amsterdam’ spelen zich af in en rondom Amsterdam en zijn herkenbaar voor de stad anno nu. Zo komen aan bod onder andere:
- de bekende Poezenboot op de Singel en het festival Amsterdam 750 op de A10
- andere bekende feesten zoals het Keti Koti festival,
- een huwelijk op de regenboogboot (pont over het IJ),
- het Suikerfeest (Eid-al-fitr) bij oma
- en het Hindoestaanse gekleurde verffeest in de lente.
Het voorleesboek staat boordevol kleurige illustraties met herkenbare personen en locaties.