Lees en huiver – De spannendste kinderboeken

Lees en huiver – De spannendste kinderboeken

Zoek een lekker plekje, pak er een koel drankje bij en haal de spannendste kinder- en jeugdboeken in huis. De Spannende Boeken Weken (1 tot en met 21 juni 2020) zijn namelijk van start gegaan!

Sommige van deze boeken zijn echt om te griezelen, andere zijn juist meer grappig en avontuurlijk. Waar je ook voor gaat: voor ieder kind is een lekker spannend boek te vinden. Met welk verhaal sidderen, bibberen en genieten jullie mee?

Op deze pagina

Sam Schoffel en de verdwenen baby (7+)

Sam Schoffel en de verdwenen baby (7+)

Schoffel is de naam. Samantha Schoffel… Iedere 007-fan weet: dit moet een spannend boek zijn! Voor alle kinderen van zeven jaar en ouder schreef Paul van Loon dit avontuurlijke deel in de serie Toneellezen, om samen met de klas te lezen. Da’s natuurlijk heel gezellig, en samen weet je meer dan alleen! Dus kom maar op met dat raadsel. Wie helpt meester-speurder Sam Schoffel het mysterie van Jaaps verdwenen broertje op te lossen?

Dolfje ontvoerd! (7+)

Dolfje ontvoerd! (7+)

Paul van Loon

Dolfje Weerwolfje, wie kent ’m niet? Het leukste weerwolfje zit voor altijd in de harten van vele jonge (en oudere!) lezers gesloten. Spannend én grappig, echte ‘grumor’ zoals Paul van Loon dat zelf noemt!

Met Dolfje en zijn vrienden Noura en Timmie, neef Leo en Opa weerwolf hoef je je nooit te vervelen. Ook in het nieuwste deel in de serie gebeurt er weer van alles. Dolfje wordt zelfs ontvoerd! Maar door wie, en hoe hij weer op vrije voeten komt – dat is de vraag…

De Gorgels en het geheim van de gletsjer (7+)

De Gorgels en het geheim van de gletsjer (7+)

Jochem Myjer

Avontuurlijk en grappig: dat zijn de boeken over de Gorgels. Dat kan ook niet anders met zo’n komische auteur als Jochem Myjer! In dit tweede deel gaat Melle op vakantie naar de Alpen, maar zijn Waakgorgel Bobba mag eigenlijk niet mee van Melles vader. Hij wil graag een Gorgel-vrije vakantie. Gelukkig verzinnen Melle en Bobba een list om Bobba mee de auto in te krijgen, want Melle zal Bobba nog hard nodig hebben deze vakantie…

Zeker met een zomer op komst waarin we niet meer zo makkelijk even naar de Alpen rijden, is het fijn wegdromen én griezelen met de Gorgels. Maar pas op, de Kotsbalgers liggen op de loer…

Spekkie en Sproet: Complot in de trein (7+)

Spekkie en Sproet: Complot in de trein (7+)

Vivian den Hollander

Spekkie en Sproet: het ultieme detectiveduo dat geen spannende zaak onopgelost laat! In dit nieuwste deel reizen ze met de trein naar Duitsland, samen met Spekkies neef, politieagent Nelson. Die krijgt een onheilspellend telefoontje: hij moet voor een zaak doorreizen naar Wenen… Geen probleem voor Spekkie en Sproet, want die staan te popelen om het volgende mysterie op te lossen. Alle delen zijn los te lezen.

De Griezelbus (9+)

De Griezelbus (9+)

Paul van Loon

Voor de lezers die van écht eng en spannend houden… is er De Griezelbus van Paul van Loon, de meester van de spannende boeken!

Schrijver Onnoval neemt kinderen mee op schoolreisje in zijn griezelbus, bestuurd door een geraamte. Dat loopt natuurlijk niet goed af… Of het nu gaat over vampiers, weerwolven, enge computers die tot leven lijken te komen of onheilspellende autokerkhoven: Paul van Loon maakt van elke pagina, elk hoofdstuk en elk deel van De Griezelbus iets bloedstollends spannends.

Lezen, als je durft!

Sleutels (9+)

Sleutels (9+)

Annemarie Jongbloed

Julia en Manus ontdekken een mysterieuze sleutel in de bibliotheek. Heeft die sleutel iets te maken met de inbraken in de bibliotheek? En waarom doet Maryam, de dochter van de directeur van de bibliotheek, eigenlijk zo raar? Heeft dat iets met elkaar te maken? Een spannend mysterie dat zich afspeelt in de bibliotheek van Haarlem: uit het echte leven gegrepen dus, en juist daarom zo leuk om te lezen. Sleutels van Annemarie Jongbloed is avontuurlijk, maar bevat ook belangrijke levenslessen. Mag je zomaar iemand ergens van beschuldigen? En als je vriend wat raars doet, is hij dan nog wel te vertrouwen?

Salomé Snel en de onzichtbare juwelendief (10+)

Salomé Snel en de onzichtbare juwelendief (10+)

Thirza van der Lugt

De onovertroffen winnaar van de detective-schrijfwedstrijd van uitgeverij Ploegsma! In deze spannende whodunnit zetten Charlie en de jonge superspeurder Salomé Snel alles op alles om de juwelendief van het museum te vinden. Salomé leert Charlie alle kneepjes van het vak, maar niet zonder slag of stoot! Lastige vragen stellen, informatie achterhouden, spionage… Echte uitdagingen, maar met de grappen en grollen en het doorzettingsvermogen van Salomé gaat het lukken. En tot op het laatst blijft de vraag: wie is nou die onzichtbare juwelendief? En we verklappen alvast: dat is écht een verrassing!

Sherlock Holmes – De hond van Baskerville (10+)

Sherlock Holmes – De hond van Baskerville (10+)

Het bekendste verhaal over de wereldberoemde detective in een fris jasje. Uitgeverij Zwijsen heeft een aantal toffe klassiekers een twist gegeven in hun serie Klassiekers. Ook kinderen kunnen nu (op AVI E5-niveau) genieten van bekende verhalen, zoals die van de bijzondere Sherlock Holmes en zijn assistent Watson. In De hond van Baskerville proberen zij de mysterieuze dood van Charles Baskerville op te lossen. Heeft zijn hond nu wel of niet de moord gepleegd? Extra leuk: met de augmented reality-app krijg je toegang tot het luisterboek en een filmpje over Sherlock Holmes.

Robotjacht (12+)

Robotjacht (12+)

Damien Love

Brrr… Wie krijgt er niet de kriebels van de spannende cover van Robotjacht? Hoofdpersoon Alex krijgt een oude tinnen robot van zijn opa. Maar het lijkt geen normaal stuk speelgoed… Al snel gebeuren er vreemde dingen. Heeft dat iets met de robot te maken? Als er criminelen achter de robot aan blijken te zitten, slaan Alex en zijn opa op de vlucht. Een superspannend verhaal, boordevol actie: wie graag over huiveringwekkende achtervolgingen leest, zit met dit boek goed! En er volgt een mysterieuze twist… want hoe zit het nou precíés met die robot?

Dit mag niemand weten (12+)

Dit mag niemand weten (12+)

Martine Kamphuis

Een scholier steekt een onbekende man neer…  Op bloedstollende wijze zet Martine Kamphuis je telkens op het verkeerde spoor. De dader is opgepakt, maar hoe zit het nou echt in elkaar? Want wie precies de dader is, daar kom je niet direct achter… Je leest mee met de belevenissen van verschillende scholieren, die langs elkaar heen lijken te leven, maar toch telkens ietsje meer met elkaar verweven raken. Wat hebben ze te maken met de moord? Een ijzersterke young adult-thriller voor de liefhebbers van Maren Stoffels en Mel Wallis de Vries.

Het Oog van de Dageraad (14+)

Het Oog van de Dageraad (14+)

Maria Postema

Stel, je mag kiezen: zes maanden in de jeugdgevangenis of een paar maanden doorbrengen op zee. Elvis van zestien kiest voor het laatste. Samen met andere jongeren die een misstap hebben begaan, vaart hij de oceaan op. Na een tussenstop in de jungle neemt Elvis een magisch oog mee van een beeldje dat invloed heeft op gezondheid en ziekte. Kan Elvis dit beeldje gebruiken om zijn fouten goed te maken of maakt hij alles alleen maar veel erger? Er vloeit bloed, er is voodoo en er zijn magische krachten zijn in het spel.

Op originele en superspannende wijze stellen Maria Postema en Maarten Bruns de lezer voor grote dilemma’s. Wanneer is iemand slecht en wanneer goed?

Nieuwsgierig geworden? Stap dan snel aan boord van de Mata Hari… als je durft.

De thrillers van Maren Stoffels (15+)

De thrillers van Maren Stoffels (15+)

Maren Stoffels

Een puber in huis of in de klas die echt niet van lezen houdt? Geef hem of haar een thriller van Maren Stoffels. Wedden dat ze direct verslaafd zijn aan haar bloedstollende verhalen?

Maren Stoffels weet als geen ander hoe je een bloedstollend verhaal opbouwt, en hoe je de aandacht van Netflixende pubers vasthoudt. Of je je nu leest over een bos waar een fright night wordt georganiseerd die uit de hand loopt (in Fright Night), een escape room met een doorgedraaide leeftijdsgenoot in de controlekamer (in Escape Room) of over zeer akelige berichten die worden afgeleverd bij een hotel (in Room Service): deze boeken zijn gegarandeerd allemaal even spannend.

Gerelateerde artikelen

Meer spannende boeken op onze themapagina!