Properzia

Hardcover:
19,99
Altijd de laagste prijs

Samenvatting

Samenvatting

Rebels avonturenverhaal over de eerste vrouwelijke beeldhouwer uit de Renaissance.


Bologna, begin zestiende eeuw. Properzia is woedend omdat haar zus gaat trouwen. Properzia is al vijftien én de eerstgeborene! Maar haar vader vindt haar veel te grillig voor het huwelijk en weet zeker dat een tijdje in het klooster haar goed zal doen

Dan leert Properzia de jonge schilder Lucas kennen. Op de dag dat ze naar het klooster moet, sluipt ze het huis uit om Lucas en zijn maten te volgen naar Rome. In Properziakruist Properzia de’ Rossi het pad van huurlingen, pausen, kardinalen en zelfs van de grote Michelangelo. Ze doet alles om te bewijzen dat ook een jonge vrouw een beeldhouwer kan worden.


‘Een van de beste vertellers in dit genre.’ Trouw

‘Alleen een rasverteller kan zo schrijven: Van Rijckeghem is er een.’ NRC


Over Onheilsdochter:

‘Een van de knapste adolescentenromans van het jaar.’ **** De Standaard


Lees meer

Specificaties

Specificaties

ISBN: 9789045131061
NUR: 285
Type: Hardcover
Auteur(s): Jean-Claude van Rijckeghem
Prijs: 19,99
Aantal pagina's: 360
Uitgever: Querido
Verschijningsdatum: 01-10-2025

Kenmerken van dit boek

Gerelateerde artikelen

Interview met Erna Sassen over ‘Neem een kip’

Met scherpe pen en groot inlevingsvermogen weet Erna Sassen steeds weer de stem van jongeren raak te treffen. Op 14 mei verscheen haar nieuwste jeugdroman Neem een kip. In dit interview vertelt Erna over de totstandkoming van de boekenreeks, de inspiratie achter de opvallende titels en wat ze belangrijk vindt tijdens het schrijven.

Interview
Lees meer

Ben jij al klaar voor de Week van het Geld?

Van 24 maart tot en met 28 maart is de Week van het Geld, een week waarin extra aandacht wordt besteed aan het maken van verstandige financiële keuzes door jongeren. Het nieuwste boek van Caja Cazemier, Geen Saldo, sluit hier perfect op aan.

Nieuws
Lees meer