

Voorlezen uit prentenboeken, voorleesboeken en sprookjes
Of je nu voor het slapen gaan een mooi verhaal voorleest aan je (bijna) tiener, of met je peuter samen door een prentenboek bladert… voorlezen is altijd een bijzonder en ontspannen moment. En het heeft ook nog eens een positief effect op de woordenschat en de fantasie.
7 voorleesboeken uitgelicht


Kom je mee?
Kom je mee? is een boek over een jongetje dat zijn kat mist. Maar het is meer dan dat. Het laat zien welke consequenties een scheiding voor kinderen kan hebben. Een mooi subtiel geschreven boek dat uitnodigt om eens verder over te praten over dit onderwerp met kinderen.
Door bibliotheken geselecteerd voor de Prentenboek Top 10 van 2021.
Kom je mee? is een boek over een jongetje dat zijn kat mist. Maar het is meer dan dat. Het laat zien welke consequenties een scheiding voor kinderen kan hebben. Een mooi subtiel geschreven boek dat uitnodigt om eens verder over te praten over dit onderwerp met kinderen.
Door bibliotheken geselecteerd voor de Prentenboek Top 10 van 2021.

Allemaal Onzin
Paul van Loon & Hugo van LookAllemaal Onzin is een verhalenbundel met heerlijke korte voorleesverhaaltjes voor het slapengaan over Vladimir en een mannetje, niet groter dan een colaflesje. Hij neemt Vladimir mee naar Het Land Achter Het Behang waar ze gekke en grappige avonturen beleven.
Geschreven door Paul van Loon, voor kinderen vanaf een jaar of 5.
Allemaal Onzin is een verhalenbundel met heerlijke korte voorleesverhaaltjes voor het slapengaan over Vladimir en een mannetje, niet groter dan een colaflesje. Hij neemt Vladimir mee naar Het Land Achter Het Behang waar ze gekke en grappige avonturen beleven. Geschreven door Paul van Loon, voor kinderen vanaf een jaar of 5.

De Gorgels en het geheim van de gletsjer
Jochem Myjer & Rick de HaasJoebelabambam! Wie kent de grappige, lieve en dolkomische bescherm(b)engels van kinderen niet? Als de ‘r’ weer in de maand zit, staan de Gorgels weer voor alle kinderen klaar. In dit deel gaan Melle, zijn zusje Limoni en Waakgorgel Bobba naar Zwitserland. Maar dan wordt Belia, de Gorgel van Limoni ontvoerd. Hoe gaan Melle en Bobba haar uit de klauwen van de Kotsbalgers redden? Dit heerlijke fantasierijke verhaal is ook te beluisteren als audiobook – heel grappig voorgelezen door Jochem Myjer himself!
Als de ‘r’ weer in de maand zit, staan de Gorgels weer voor alle kinderen klaar. In dit deel gaan Melle, zijn zusje Limoni en Waakgorgel Bobba naar Zwitserland. Maar dan wordt Belia, de Gorgel van Limoni ontvoerd. Hoe gaan Melle en Bobba haar uit de klauwen van de Kotsbalgers redden? Dit heerlijke fantasierijke verhaal is ook te beluisteren als audiobook – heel grappig voorgelezen door Jochem Myjer himself!

Billy Extra Plankgas
Yorick Goldewijk & Kees de BoerKlaar om voor te lezen over een spannende en knotsgekke ruimtereis? Dexter gelooft zijn ogen niet als er ineens een blauw, harig wezen, genaamd Wimm, voor zijn neus verschijnt. Volgens Wimm is de Aarde de hoofdprijs in de Mega Melkweg Loterij. De winnaar mag er álles mee doen wat-ie wilt! Dat kan Dexter natuurlijk niet laten gebeuren en hij komt in actie.
Als er iets is wat schrijver Yorick Goldewijk goed kan, is dat het bedenken van nieuwe universums (voorzien van heerlijke taalgrapjes). Tel daarbij de toffe avonturen in de ruimte bij op en je hebt het recept voor een ultiem melkwegavontuur!
Klaar om voor te lezen over een spannende en knotsgekke ruimtereis? Als er iets is wat schrijver Yorick Goldewijk goed kan, is dat het bedenken van nieuwe universums (voorzien van heerlijke taalgrapjes). Tel daarbij de toffe avonturen in de ruimte bij op en je hebt het recept voor een ultiem melkwegavontuur!

De olifantendief
Jane Kerr
Ik wou dat ik een vogel was
Frann Preston-GannonIk wou dat ik een vogel was bevat 366 natuurgedichten van Nederlandse dichters. Voor elke dag van het jaar is er dus een gedicht om voor te lezen. Met bijdragen van bekende dichters als Ted van Lieshout, Ingmar Heytze, Imme Dros en Ester Naomi Perquin.
De reeds bestaande en nieuw geschreven gedichten over al het moois dat de natuur te bieden heeft, prikkelen en inspireren. Een perfect boek om te laten zien hoe leuk en mooi poëzie kan zijn. Het boek is prachtig uitgevoerd: groot formaat, een linnen rug, leeslint en kleurrijke en sprankelende illustraties.
Ik wou dat ik een vogel was bevat 366 natuurgedichten van Nederlandse dichters. Voor elke dag van het jaar is er dus een gedicht om voor te lezen. De reeds bestaande en nieuw geschreven gedichten over al het moois dat de natuur te bieden heeft, prikkelen en inspireren. Een perfect boek om te laten zien hoe leuk en mooi poëzie kan zijn. Het boek is prachtig uitgevoerd: groot formaat, een linnen rug, leeslint en kleurrijke en sprankelende illustraties.
Tijdelijk gratis verzending op 15 prentenboeken!
Top series
10 redenen waarom voorlezen een goed idee is!
Als je kinderen hebt, is de kans groot dat iemand…
De leukste voorleesboeken op thema & leeftijd
De leukste voorleesboeken op thema & leeftijd voor de Nationale Voorleesdagen. Maar voorleesbundels zijn ook een ideaal kraamcadeau. Bekijk de tips!
Column door Caja Cazemier
Schrijfster Caja Cazemier vertelt in deze column over haar kleindochter, die haar passie voor boeken al vroeg deelde. 'Taal geeft een kind toegang tot de wereld' aldus Caja, die ook een aantal leuke voorleesfoto's deelt.
De magie van het voorlezen – column door Arend van Dam
Arend van Dam is bekend van de Lang geleden-serie en de prentenboekenreeks over Bram, Loes en hun opa en oma. Zelf is Arend de trotse opa van Maya en Amber.
Wil je op de hoogte blijven van de nieuwste kinderboeken?
Ontvang elke twee weken nieuws, tips en leuke weetjes!
Bedankt voor je inschrijving!